Dvacátá léta jsou typická trendem pohodlnosti. Ve 30. letech se extravagantní chování umírňuje – atmosféra ani přílišnou radost nedovoluje – a ženám zas narostly dlouhé kadeře.

20. léta 20. století

Dochází ke zkracování sukní, od prvního modelu nesmrtelné Coco Chanel v roce 1916, který představovaly šaty bez kanýrů s délkou sukně do půl lýtek, po modely se sukní ke kolenům. Nezkracovaly se ovšem jen sukně, ale novým trendem se staly také krátké účesy, kterým vévodilo mikádo, ze šatů zmizely rukávy a nahradila je ramínka. Typickým projevem neudržitené touhy po svobodě a volnosti je zavržení svazujících korzetů, do té doby neodmyslitelné součásti oděvu každé ženy. Do popředí se dostává sportovní oblečení, krátké šortky, tílko a pásek.

Velký vliv na módu ve dvacátých letech měl kubismus, díky kterému šaty získaly jakýsi strohý nádech. S tím také úzce souvisí nové smýšlení, které dávalo jasně najevo, že šaty nežijí svůj vlastní život, ale naopak je k životu přivede žena, která si je oblékne. Módními barvami se staly hnědá, béžová a šedá.

30. léta 20. století

Šaty se sníženým pasem a délka ke kolenům jsou již passé, sukně se opět prodlužují až k zemi a pas se vrací na své místo. Silueta je ještě štíhlejší a protáhlá, k čemuž mohou dopomoci i dlouhé upnuté rukávy.

V roce 1935 se objevuje nylonové vlákno, které dá za vznik populárním „nylonkám“, oblíbeným směnným zbožím vojáků během války. Strohost 20. let je nahrazena romantikou. Oblíbené na šatech jsou kaligrafické vzory a námořnické prvky. Móda je elegantní a užívá populární vzory rybí kosti nebo kohoutí stopy. Do popředí se dostala i tzv. „tyrolská móda“ s bavorskými výšivkami a dirndly.

Wordpress Gallery Plugin Free