Přístupné objekty Vám nabízí možnost prohlédnout si místa bez odborného výkladu. Zveme Vás tímto na návštěvu Jihočeského muzea, kde můžete shlédnout aktuální výstavy. Prozkoumejte gotickou hradební věž Železná panna a z prostor terasy obchodního domu Brouk a Babka si vychutnejte krásné výhledy na město.

1. Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – výstavní expozice – Dukelská 1

Od 9:00 do 17:00 hodin

Stálá přírodovědná, archeologická a národopisná expozice oceněna titulem Muzejní výstava roku v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis

Stálá expozice Příběh města Českých Budějovic

TATRA – nákladní i osobní automobily na plakátech a v prospektech, 1945–2024

2. Věž Železná panna – Zátkovo nábřeží

Od 9:00 do 17:00 hodin

Stálá expozice věnovaná životu a odkazu Přemysla Otakara II., tedy Muzeum krále železného a zlatého, a to v gotické hradební věži zvané Železná panna ve čtyřech patrech, je jediné svého druhu v naší zemi a po zániku Otakarova muzea v rakouském Marcheggu i jediné v okolních zemích. Součástí stálé expozice je představení královského dvora v provedení dvou desítek loutek. Shlédnout zde můžete mimo jiné kopii Otakarova ceremoniálního meče z Vídně a videoprezentaci korunovačního Otakarova kříže z Regensburgu. Muzeum příležitostně vystavuje repliky královských pohřebních insignií z náhrobku Přemysla Otakara II. v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, v dubnu bude k vidění replika pohřební koruny. Kromě toho se ve stálé expozice nachází na 30 panelů dokumentujících formou archivů, archivních dokumentů i obrazového materiálu život pátého českého krále. V okolí této hradební věže je unikátně zachován úsek hradebního ochozu s přiléhající kurtinou (částí zdi mezi hradebními baštami).

3. Vyhlídková terasa obchodního domu Brouk a Babka – Široká ulice čp. 11

Pouze 9–12 hodin po předběžné rezervaci!!!

Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz. Vyzvednout je lze pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2, České Budějovice.

Kapacita 10 osob. Začátek v 9:00, 9:20, 9:40, 10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20 a 11:40 hod.

Legendární obchodní dům, který dnes stojí na rohu ulice Dr. Stejskala a Široké ulice byl postaven podle projektu Karla Chocholy pro firmu Josefa Babky a Jaroslava Brouka. Víte, jak krásný pohled je z vyhlídkové terasy umístěné na střeše této nemovité kulturní památky, která se veřejnosti poprvé otevřela v roce 1935? Přijďte se přesvědčit sami. Přivítá Vás přímo majitel Zdeněk Kult.