V rámci programu akce nezapomínáme ani na nejmenší návštěvníky. ¨Děti i jejich rodiče zveme na novou pohádku Klubíčka pohádek, kterou uvidí v Divadle U Kapličky. Pro starší děti je pak připraveno putování po městě s panem Švadlenou, během kterého se děti dozví hravou formou nové informace o městě. Po celý den se pak můžete projet historickým autobusem v pravidelných jízdách.

Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz. Vyzvednout je lze pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2, České Budějovice.

1. Putování historií pro rodiny s dětmi „Architektura Českých Budějovic od 60. let 20. století po současnost“ – Mgr. Ladislav Švadlena 

Délka 60 minut. Kapacita 35 osob. Začátky v 9:00 a 12:00 hod. Sraz na radničním nádvoří. Tužky a papír s sebou!!! 

S panem Švadlenou budete putovat centrem města i jeho nejbližším okolím a poznávat vybrané ukázky moderní architektury. Dozvíte se mnohé o zajímavých stavbách Českých Budějovic, vzniklých od. 60. let 20. století po současnost, které ovlivnily a stále ovlivňují život obyvatel města. Během prohlídky na vás čeká také plnění zajímavých úkolů. Nezapomeňte, tužku a papír s sebou!!! 

2. Divadelní představení „Klubíčka pohádek“ – Divadlo U Kapličky 

Délka 60 minut. Kapacita 100 osob. Začátek v 15:00 hod. Divadlo U Kapličky, Husova tř. 622/45. 

Tři barevná klubíčka, a přesto nejsou tak obyčejná, jak na první pohled vypadají. Každé v sobě ukrývá jednu pohádku. Jen na Vás záleží, které z nich si vyberete. První voní po perníku a najdeme v něm pohádku O perníkové chaloupce. Když si z košíku vytáhneme klubíčko vonící po hrášku, přijde neposlušný Budulínek a lištičky. A v posledním klubíčku je ukryta pohádka O červené Karkulce. Známe pohádky pro nejmenší diváky jsou plné líbivých písniček a barevných kostýmů. O zábavu nebude nouze. Do hry zapojíme i některé dětské diváky, kteří nám pomůžou utvářet děj.   

3. Jízdy historickým autobusem

Každých 30 minut bude vyjíždět historický autobus na svou 20 minutovou projížďku po městě, při které si dospělí zavzpomínají a děti poznají, jak se tenkrát jezdilo. Jízdenky budou k dispozici pouze v den konání v NPÚ – Dvůr U Ferusů, odkud bude autobus také vyjíždět.

Autobus vyjíždí v 9:30 a poslední jízda se pojede v 16:00. Kapacita autobusu je 28 lidí k sezení.