Volně přístupné objekty Vám nabízí možnost prohlédnout si místa aniž byste si dopředu museli rezervovat vstupenku a kapacita objektů není omezená. Zároveň jsou dané objekty bez odborného výkladu. Zveme Vás tímto na návštěvu Jihočeského muzea, kde můžete shlédnout aktuální výstavy. Z prostor bývalé kavárny Perla si vychutnejte krásné výhledy na město, prohlédněte si výstavní prostory tiskárny Karmášek a odpočiňte si při shlédnutí sledu filmových reportáží o přeměně města v 2. polovině 20. století. Přeneste se do 70. let 20. století a zavzpomínejte v retro koutku při dobové hudbě na to, co jsme tehdy měli všichni doma.

1. Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – aktuální výstavní expozice – Dukelská 1

Od 9:00 do 17:00 hodin

  • Stálá přírodovědná, archeologická a národopisná expozice oceněna titulem Muzejní výstava roku v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 
  • Stálá expozice Příběh města Českých Budějovic  
  • Umění černé afriky
  • Pat a mat – hravá výstava pro celou rodinu
  • Kameny pro krásu i dekoraci

 2. Biograf Kotva – promítání historických filmových týdeníků z 60. – 70. let 20. století – Lidická třída 2110

 Od 13:00 do 16:00 hodin

Stavba architekta Karla Chocholy z roku 1928 je sice o něco starší, než je letošní téma dne památek. Pojďte si však připomenout v Biografu Kotva „staré časy“ kina Čas, které fungovalo na Lannově třídě. Kino, do kterého jste mohli přijít kdykoliv bez ohledu na začátek promítání. Stejně tak zde, když do kina přijdete v čase mezi 13:00 a 16:00 hodinou, pohodlně se usadíte a bude sledovat cca. 20 minutový sled krátkých filmových reportáží, zveřejněných na digitální Encyklopedii města ČB, které s laskavým svolením pana PhDr. Jiřího Kopáčka ze společnosti NEBE můžeme promítat vám, budějovickým patriotům. Podíváme se např. na stavbu Koldomu, budování paneláku s názvem Experiment, nahlédneme do tužkárny Koh-i-noor či na stavbu budějovických sídlišť. A až vás to přestane bavit, zajděte si na kávu či zákusek do zdejší kavárny.   

Ve 12:00 hodin se můžete těšit na přednášku budějovického patriota a sběratele pana Milana Bindera, který Vám na spoustě dobových fotografií přiblíží slávu budějovických biografů, nejen v 60. a 70. letech 20. století. Více informací viz. kapitola Přednášky

3. Žižkárna – Retro výstava „Co jsme nosili za totáče“ a fotokoutek – Žižkova tř. 171/28

Od 12:00 do 16:00 hodin

Retro výstava oblečení „Co jsme nosili za totáče“ Návrat do módy 70. let minulého století nás čeká v bývalých Žižkových kasárnách. Dobové oblečení a módní doplňky si budete moci nejen prohlédnout, ale některé i vyzkoušet a nechat se v nich zdokumentovat na památku ve fotokoutku Zbyňka Novotného. Chybět nebude ani kavárna s možností občerstvení.

Wordpress Gallery Plugin Free