Během třech různých přednášek se například dozvíte, co o období 2. poloviny 20. let prozrazují archivní materiály nebo Vám přiblížíme architekturu a sochařské umění 60. a 70. let 20. století. Každá přednáška trvá 60 minut, celkem Vám tak nabízíme 3 hodiny jedinečných informací.

Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz. Vyzvednout je lze pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2, České Budějovice.

1. Druhá polovina 20. století v archivních materiálech PhDr. Daniel Kovář

Délka 60minut. Kapacita 50osob. Začátek v 10:00 hod. Sraz před Státním okresním archivem, Rudolfovská 40

Ohlédnutí za dobou druhé poloviny 20. století prostřednictvím historických materiálů uložených v českobudějovickém archivu nabízí přednáška budějovického znalce historie pana doktora Daniela Kováře. Těšit se můžete nejen na poutavé vyprávění, ale i ukázku mnohých archivních perliček.  

2. Architektura 60. a 70. let 20. století nejen od architekta Bohumila Böhma – Milan Binder 

Délka 60 minut. Kapacita 80 osob. Začátek v 9:00 hod. Barokní sál Jihočeského muzea. Sraz před Jihočeským muzeem, Dukelská 1

Zavzpomínáme nejen na tzv. bruselský styl, ale i na významné stavby československé architektury 60. let 20. století, které spojuje jméno věhlasného architekta Bohumila Böhma a dalších. 

3. Za historií budějovických biografů nejen v 60. a 70. letech – Milan Binder 

Délka 60 minut. Kapacita 200 osob. Začátek v 12:00 hod. Biograf Kotva. Sraz před Biografem kotva, Lidická tř. 2110 

Za kouzlem starých biografů se vydáme v nejdéle doposud provozovaném Biografu Kotva s Milanem Binderem. Nejen, že vlastní dobové fotografie kin, promítaček, ale i doklady jednoho ze svých předků Bedřicha Bindera, který byl promítačem v kině Grand. Na množství historických snímků si ukážeme, kde jednotlivé biografy stávaly, jak vypadaly a co hrávaly. Možná si některé ještě pamatujete: Elite Bio, později kino Oko, kino Čas později Jas, Bio Royal, Elektra, Bio Hvězda, Kotva, Vesmír, Mír atd

Wordpress Gallery Plugin Free