Noční prohlídky plné hraných scének v dobových kostýmech.

V roce 2023 uplyne rovných 100 let od velkolepé svatby Marie von Hardtmuth a Charlese prince Rohana.

Chtěli byste nahlédnout do domácnosti velkotovárníka Franze Hardtmutha a jeho ženy Anny von Roztoczil a dozvědět se něco o jejich rodině, předcích ale i o tom, jak probíhaly přípravy na svatbu? Zajímá vás, jaká hudba se hrála při obřadu, jaké rodové šperky dostala nevěsta a zda nezapomněli s hostinou na své zaměstnance?  Není nic jednoduššího, než vydat s námi proti proudu času na hrané noční prohlídky a jako hosté pana továrníka se nechat pozvat do novobarokní vily rodiny Hardtmuthů.

Upovídaný zahradník vám jistě prozradí mnohé perličky a klípky, které za ta dlouhá léta, co rodině slouží vyslechl. Domem vás provede majordomus a jistě dojde i na setkání se šaramantní dámou Mathildou Lamezánovou, která ve svých rukách pevně držela nejen vedení továrny, ale i přípravy svatebního obřadu.

Termíny 2023:

30. 6., 11. 7., 25. 7., 1. 8., 15. 8., 22. 8., 29. 8., 1. 9. 2023

Náhradní termín za zrušené představení dne 1. 8. 2023 je v platných časech dne 30. 8. Vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud se nemůžete zúčastnit, kontaktujte prosím prodejce vstupenek, bude Vám vráceno vstupné.

Začátky:

červen, červenec – 19:00, 20:00, 21:00

srpen, září – 18:00, 19:00, 20:00

Vážení příznivci Nočních prohlídek ve vile u Hardtmuthů. Velmi nás těší Váš neutuchající zájem o setkání s panem továrníkem Hardtmuthem a jeho rodinou. Vzhledem k tomu, že do konce prázdnin jsou již všechny vstupenky vyprodány, rozhodli jsme se pro Vás přidat ke každému již vypsanému termínu od 15. 8. jednu novou prohlídku od 21:00 hod. Ještě 150 z Vás se tak bude moci přijít na noční prohlídky podívat. Veškeré vstupenky lze rezervovat prostřednictvím CBsystému. Neváhejte, vstupenky rychle mizí. Těšíme se na setkání s Vámi ve vile velkotovárníka Franze Hardtmutha. Krásný zbytek léta.

Délka: cca 60 min

Předprodej vstupenek na www.cbsystem.cz

Sraz: před Hardtmuthovou vilou (DDM), U Zimního stadionu 1

Projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.

Jak na fotografie z prohlídky? 

Foto: Zbyněk Novotný