města České Budějovice 2006–2010

Námět a scénář: Miroslav Mareš

Kostýmy: Miloslav Kocmich

Foto: Petr Zikmund

Přátelé moji drazí, vítejte v královském městě České Budějovice. Jsem velmi ráda, že jste přijali mé pozvání a vydali se v tuto noční hodinu objevovat dávná tajemství našeho města. Jsem Pověst a budu vám vyprávět příběhy, jenž se předávají z generace na generaci. Nechám vás zapomenout na starosti všedního dne a pootevřu vám vrátka do světa dětství a fantazie.

Těmito slovy vítá jedna ze dvou hašteřivých sester (Pověst a Historie) odvážné diváky, kteří se nebojí vydat do ulic nočního města a objevovat tajemná zákoutí, historické příběhy či pověsti mnohdy již dávno zapomenuté. Projděte s námi 9 památkových objektů a poutavou formou hraných obrazů se dozvíte něco málo z bohaté historie královského města České Budějovice. Projedeme se společně koněspřežkou, založíme akciový pivovar Budvar, pohovoříme se sochou Josefa Dietricha, necháme si vyprávět příběh lampáře Vojty a jiné pověsti z historie města.

Tyto prohlídky v roce 2009 získaly v prestižní soutěži portálu Kudy z nudy 3. místo, jako nejoblíbenější projekt cestovního ruchu v jižních Čechách.

Wordpress Gallery Plugin Free

UložitUložit

UložitUložit