Na motivy knihy Zdeňka Jirotky upravil: Miroslav Mareš

Režie: Lukáš Pečenka (Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo v Řeznické, Prague Shakespeare Company ad.)

Scéna a kostýmy: Miloslav Kocmich

Foto: Petr Zikmund

Hrané divadelní představení, které přiblíží divákům nejúspěšnější dílo Zdeňka Jirotky inspirované anglickou literaturou, známé již několik generací. Představení není úplnou kopií knihy, ale poutavou formou nabídne divákům nestárnoucí příběh i jinak než v dostupné knižní či filmové podobě.

Děj se odehrává v období 30. let první republiky. Postavy mladý pán, svérázný sluha Saturnin, dědeček, teta Kateřina a další osoby baví již několik generací diváků. Spolu s hlavními hrdiny zažijte tři týdny dovolené na dědečkově venkovském sídle. Dozvíte se, co vše se přihodí, když krom pozvaných hostů dorazí na prázdniny i ti, které nikdo nepozval, a dům náhlá povodeň zcela odřízne od civilizace.

Přijďte se podívat jak osobitý, pohotový, pracovitý a vzdělaný sluha Saturnin změní život svému pánovi, pražskému úředníkovi, který doposud prožíval klidný život. Dozvíte se, co se stane, když vás věrný sluha Saturnin přestěhuje z pohodlného bytu na loď, kde vás navštíví teta Kateřina, chrlící jedno přísloví za druhým, i se svým synem Miloušem.

Užijte si večer plný bláznivých nápadů Saturnina, v nichž najdete kus poezie, humoru, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety, které dovedou udělat detektivku z jízdního řádu, a zjistěte, že člověk by nemusil tak zestárnout, kdyby si byl nezapomněl hrát.

Hrají:

Saturnin: Miroslav Mareš
Jiří Oulický: Dave Matějíček/ Stanislav Raušer
Slečna Barbora: Milada Štěchová
Jiřího dědeček: Jiří Havlín
Teta Kateřina: Jaroslava Malinová / Miroslava Laštovková
Milouš: Martin Havlín
Doktor Vlach: Eda Váňa / Aleš Růžička

Termíny a místa:

23. 8. 202319:00Jindřichův Hradec
2. 9. 202319:00Nesměň
22. 10. 202319:00Divadlo U Kapličky ČB

Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice a podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.